SIC Středočeské Inovační Centrum

Organization/Group Member | Tschechische Republik

Jiří Konečný oceněný titulem Osobnost Smart City 2017

Majitel holdingu ELKO EP Jiří Konečný se společně s předsedou Svazu měst a obcí ČR Františkem Luklem stává Osobností Smart City pro rok 2017. V rámci prvního ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost o tom rozhodl Smart City Innovation Institut. Titul Model Smart City si vysloužila MČ Praha 3.

Jiří Konečný oceněný titulem Osobnost Smart City 2017

Všichni ocenění převzali cenu ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové. Stalo se tak v průběhu slavnostního galavečera CZECH TOP 100nejvýznamnějších firem a osobností České republiky, který se konal 21. června 2017 v prostorách Pražského hradu.


Toto ocenění je uznáním naší dlouholeté snahy v oblasti budování chytrých technologií nejen pro ovládání domů a budov, ale nyní také čím dál více i měst. Jsem přesvědčen, že v následujících letech nás čeká revoluce právě tam. Ani si neuvědomujeme, jak nám tyto technologie v chytrých městech mohou zpříjemnit život.“ komentoval svůj úspěch Jiří Konečný.


Soutěž Chytrá města pro budoucnost mají pod patronací Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo pro místní rozvoj. Oceňuje osobnosti a projekty, které přispívají k rozvoji a implementaci smart city technologií. Hodnotí především proveditelnost a udržitelnost navrhovaných řešení. Cílem soutěže je propagovat inovativní přístupy pro zkvalitnění života v obcích a městech, zejména z pohledu efektivní správy, úspornosti energie a nákladu, bezpečnosti obyvatel. 


Zdroj: https://www.elkoep.cz/jiri-kon...


Related articles

Other

3. školení a workshop Synopcity

SIC Středočeské Inovační Centrum

30.11.2017

Středočeské inovační centrum Vás zve, spolu s panem architektem Postráneckým, již na 3. školení/workshop Synopcity. Mehr Information

Other

Unikátní navigační systém najde řidičům v Písku místo na zaparkování. Fungovat začne od ledna

SIC Středočeské Inovační Centrum

30.11.2017

Na lepší parkování se už brzy mohou těšit řidiči v Písku. Od nového roku by měl ve městě začít fungovat unikátní navigační systém, který řidiče spolehlivě zavede na volné parkovací místo. Ten se v těchto týdnech testuje. Mehr Information

Technology | Other

Geoportál – cesta k úspešnému rozvoji obcí a měst ve Středočeském kraji

SIC Středočeské Inovační Centrum

30.11.2017

28. listopadu proběhla na SIC další přednáška ze série Úterků na SIC, pravidelných diskuzních akcí určených zástupcům vědecko-výzkumných i akademických institucí, firem, státní správy, studentům i široké veřejnosti. Tématem bylo představení a diskuze o využití jednoho z efektivních nástrojů k rozvoji obcí a měst v regionu – Geografickém informačním systému (GIS). Mehr Information

Dashboard

3.10.2017

Středočeské inovační centrum

Středočeské inovační centrum podporuje výzkum, vývoj a inovace na území Středočeského kraje.

Mehr Information

20.9.2017

Rychlý internet pro Středočeský kraj

Jak přivést vysokorychlostní internet i do té nejmenší obce? Je to výzva! Neodvážit se je osudné.

Mehr Information

12.9.2017

Inspirace Brnem

Brno sestavilo návrh vize města 2050 a s pomocí hlasování občanů stanoví, které hodnoty jsou prioritní a na jakou oblast se zaměří více.

Mehr Information

9.8.2017

SAVE THE DATE! Konference Rychlý internet pro Středočeský kraj

SIC pořádá konferenci Rychlý internet pro Středočeský kraj

Mehr Information

Synopcity

Erneut zuschicken

Erneute Zusendung der Bestätigungs-E-Mail (die Zustellung der E-Mail kann bis zu 30 Minuten dauern)

Andere E-Mail-Adresse     (optional)

Geben Sie eine andere E-Mail-Adresse ein, an die wir die Bestätigung Ihres Profils schicken können. Falls Sie keine E-Mail erhalten sollten, überprüfen Sie bitte auch Ihren SPAM-Eingang. Gegebenenfalls wenden Sie sich bitte an unsere Hilfe - technischer Support.