SCII / Smart City Innovations Institut z.ú.

Organization/Group Member | Czech Republic

II. ročník národní soutěže „Chytrá města pro budoucnost“ zná vítěze kategorií Osobnost a Model Smart City 2018.

Ve Španělském sálu Pražského hradu je převzali v minulém týdnu Jakub Unucka, náměstek hejtmana MSK, Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO a za MODEL Smart City CIRI - Centrum inovací, rozvoje a investic za strategii CHYTRÝ REGION KRÁLOVEHRADECKÉHO KRAJE.

Podruhé v Česku probíhá národní soutěž v oblasti SMART CITY – tzv. Chytrých měst. Soutěž „Chytrá města pro budoucnost 2018“ pořádá SCII/ Smart City Innovations Institut a jejím cílem je propagace a podpora využití inovativních postupů a nejmodernějších technologií, které mají přinést veřejnosti zkvalitnění života ve městech a obcích.

Strategie tzv. Chytrých měst za poslední rok v České republice přinesly zásadní změnu ve vnímání fenoménu Smart City. Veřejná správa významně pokročila v realizaci využití tzv. chytrých technologií.  Starostové, úředníci i veřejnost se učí rozpoznávat přidanou hodnotu integrovaných „smart“ technologií především na spuštěných pilotních projektech

Soutěž probíhá za podpory Ministerstva pro místní rozvoj, který je gestorem zavádění konceptu Smart Cities do českých měst. Městům poskytuje metodickou podporu, přehled v oblasti financování, prostor pro sdílení dobré praxe v rámci českých i zahraničních zkušeností, pořádá odborné semináře a podporuje osvětu a odbornou iniciativu ze strany dalších aktérů.

V rámci soutěže bude vyhlašováno také speciální ocenění – Cena ministryně pro místní rozvoj, kterou výherci převezmou z rukou ministryně pro místní rozvoj Ing. Kláry Dostálové. „Ukazovat a sdílet dobrou praxi, inovativní přístup a chytré nápady je ve Smart Cities stěžejní. Je nutné, aby se aktéři dokázali od sebe učit a ti nejlepší byli inspirací pro ostatní, kteří se snaží pomocí konceptu Smart Cities zlepšit život v našich městech. Proto je mi ctí, že mohu předávat speciální ocenění těm, kteří se o to zasluhují a mohou být tak vzorem pro další. Zároveň mohu předeslat, že i Ministerstvo pro místní rozvoj se posouvá vpřed a plánuje aktualizovat zmiňovanou metodiku dle nejnovějších trendů tak, aby našla co možná nejširší využití mezi městy,“ říká ministryně pro místí rozvoj.


  V kategorii Osobnost Smart City pro veřejný sektor zvítězil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pan Jakub Unucka.

V kategorii Osobnost Smart City pro dodavatelský sektor zvítězil pan Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO.

V kategorii MODEL Smart City získá prestižní ocenění CIRI – Centrum investic, rozvoje a inovací, jehož zřizovatelem je krajský úřad Královéhradeckého kraje.


  Projektů SMART CITY v českém prostředí výrazně přibývá. Z původně preferovaných oblastí dopravy a energetiky se města učí využívat mj. tzv. big data pro sofistikovanější řešení s přesahem do bezpečnosti, ochrany životního prostředí, zefektivnění výkonů úřední správy a dalších oblastí, jejichž dopady vnímají občané v reálném životě v řadě českých měst a obcí.


 Podle analýz SCII budou tuzemské samosprávy v nejbližších dvou letech rozvíjet aplikace Smart Cities zejména v oblastech energetiky, mobility, dopravy, odpadového hospodářství, bezpečnosti a řízení samospráv v kombinaci s integrováním otevřených dat do městských utilit. Bude tak možné sledovat řadu nových projektů a aktivit s využitím takových postupů, které mají v konečném důsledku napomoci vylepšit kvalitu života obyvatel.


 Uzávěrka přihlášek do soutěže v kategoriích PROJEKT a IDEA SMART dále probíhá a její vyhlášení proběhne na podzim 2018. Více na www.soutezchytramesta.cz/


 


 


Related articles

Technology | Other

II. ročník národní soutěže „Chytrá města pro budoucnost“ poměří pokrok měst a obcí v aplikacích inteligentních řešení a kvality života

SCII / Smart City Innovations Institut z.ú.

05/21/2018

Podruhé se v Česku uskuteční národní soutěž v oblasti SMART CITY – tzv. Chytrých měst. Soutěž nese název „Chytrá města pro budoucnost“ a jejím cílem je propagace a podpora využití inovativních postupů a nejmodernějších technologií, které mají přinést veřejnosti zkvalitnění života ve městech a obcích. Soutěž probíhá s podporou a záštitami Ministerstva pro místní rozvoj a Svazu měst a obcí a Asociace krajů České republiky. Vyhlašovatelem je Smart City Innovations Institut, z.ú. More information

II. ROČNÍK SOUTĚŽE CHYTRÁ MĚSTA PRO BUDOCNOST ZÍSKAL ZÁŠTITU MINISTRYNĚ DOSTÁLOVÉ A DALŠÍCH ORGANIZACÍ

SCII / Smart City Innovations Institut z.ú.

02/19/2018

Aktuální II. ročník národní soutěže Chytrá města pro budoucnost 2018 získal podporu Ministerstva pro místní rozvoj ČR udělením záštity ministryně pro místní rozvoj Ing. Kláry Dostálové. More information

THE CITY OF BRNO HAS BEEN AWARDED THE TITLE “SMART CITY 2017” FOR THE APP "BRŇÁCI PRO BRNO"

SCII / Smart City Innovations Institut z.ú.

11/27/2017

A national competition “Smart Cites for the Future 2017” took place in the Czech Republic. Thanks to the app introduced by the company Brněnské komunikace a.s. called “Brňáci pro Brno”, Brno was awarded the title of “Smart City 2017” in the category PROJEKT SMART CITY for municipalities of more than 50,000 inhabitants. More information

Dashboard

11/27/2018

Chytrým městům v České republice v roce 2018 dominovala Praha. I ostatní tuzemská města však zaznamenala oproti minulým obdobím mimořádný vzestup tzv. chytrých řešení.

V Praze dnes byla předána ocenění municipalitám a dodavatelům nejvýznamnějších projektů Smart City a Smart Region z České republiky, Slovenska a Německa za rok 2018. V rámci II. ročníku soutěže „Chytrá města pro budoucnost 2018“ dnes byli vyhlášeni noví držitelé prestižních ocenění kategorií Projekt a Idea Smart city roku 2018. Uspěly rovněž Kolín, Brno, Středočeský kraj, Svitávka a Karlovy Vary.

More information

11/24/2018

V Praze budou předána ocenění nejvýznamnějších řešení Smart City a Smart Region z České republiky, Slovenska a Německa.

II. ročník národní soutěže „Chytrá města pro budoucnost“ míří k závěru. Noví držitelé prestižních ocenění kategorií Projekt a Idea Smart city 2018 budou vyhlášeni 27. listopadu 2018 v prostorách ČVUT/CIIRK v Praze. Odborná porota soutěže poprvé ocení nejlepší projektová řešení ze zahraničí, konkrétně ze Slovenska a Německa.

More information

06/18/2018

II. ročník národní soutěže „Chytrá města pro budoucnost“ zná vítěze kategorií Osobnost a Model Smart City 2018.

Ve Španělském sálu Pražského hradu je převzali v minulém týdnu Jakub Unucka, náměstek hejtmana MSK, Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO a za MODEL Smart City CIRI - Centrum inovací, rozvoje a investic za strategii CHYTRÝ REGION KRÁLOVEHRADECKÉHO KRAJE.

More information

05/21/2018

II. ročník národní soutěže „Chytrá města pro budoucnost“ poměří pokrok měst a obcí v aplikacích inteligentních řešení a kvality života

Podruhé se v Česku uskuteční národní soutěž v oblasti SMART CITY – tzv. Chytrých měst. Soutěž nese název „Chytrá města pro budoucnost“ a jejím cílem je propagace a podpora využití inovativních postupů a nejmodernějších technologií, které mají přinést veřejnosti zkvalitnění života ve městech a obcích. Soutěž probíhá s podporou a záštitami Ministerstva pro místní rozvoj a Svazu měst a obcí a Asociace krajů České republiky. Vyhlašovatelem je Smart City Innovations Institut, z.ú.

More information

Synopcity

New sending

Resending of the verification email (email delivery can take up to 30 minutes)

Other email     (optional)

Enter your other email where we can send you verification of your profile. If you will not receive the email, please check also the SPAM folder or contact our technical support.